pparty.pl

Moda, Uroda, Zdrowy styl życia

kosmetyki koreańskie
Uroda

Kosmetyki koreańskie do nawilżania cery

Podstawowym i najważniejszym założeniem koreańskiej pielęgnacji jest przywrócenie skórze optymalnego dla niej poziomu nawilżenia. Skóra potrzebuje bowiem sporej ilości wody, gdyż traci ją na co dzień, chociażby wskutek kontaktu z wysokimi temperaturami, które doprowadzają do jej pocenia się. Kosmetyki koreańskie w większości przypadków mają za zadanie nawilżać cerę. A istnieją dwa podstawowe rodzaje takich produktów, które pozwalają ten cel osiągnąć. Są to olejki oraz kremy. Który kosmetyk sprawdzi się zatem lepiej i dlaczego?

Tak naprawdę oba te produkty będą bardzo dobrym wyborem. Na ogół Koreanki stosują je wymiennie i nie ograniczają się do używania wyłącznie samego kremu czy jedynie olejków. Mimo wszystko oleje zdają się być bardziej uniwersalne i praktyczne. Można je bowiem stosować nie tylko na twarzy, ale też i na całym ciele oraz… włosach! Rewelacyjnym zabiegiem pozwalającym na odżywienie i wzmocnienie pasm jest olejowanie. Polega ono na nacieraniu włosów odpowiednim dla nich olejkiem. Efekt? Pasma zostają wygładzone, rzadziej się rozdwajają i łatwiej rozczesują. Nabierają też przepięknego blasku i wyglądają niczym tafla wody.

Ale kosmetyki koreańskie to oczywiście nie tylko same olejki. Skoro wśród nich pojawiają się równie często różnego rodzaju kremy, po nie też warto by było sięgnąć. Szczególnie wart uwagi jest krem z dodatkiem koziego mleka. To idealna propozycja dla kobiet, które zmagają się z problemem cery suchej i delikatnej, która nie chce wchłonąć nakładanych na nią olejków. Pierwszym etapem pielęgnacji takiej cery powinno być nawilżenie jej zwykłym kremem. Dopiero później można przejść do wmasowywania w nią olejku.

Zobacz więcej na kosmetykiwsieci.pl