pparty.pl

Moda, Uroda, Zdrowy styl życia

filtry do masek antysmogowych
Zdrowie

Najlepsze filtry do masek antysmogowych

Dobra maska antysmogowa to nie tylko nowoczesne zaworki wentylacyjne i dobrze odprowadzający wodę materiał czaszy zewnętrznej. Sercem każdego takiego akcesorium jest filtr do masek antysmogowych. Dlatego jeżeli zależy Ci na komforcie i bezpieczeństwie używania maski, wybierz sprawdzoną warstwę filtrującą. Zobacz, czym kierować się przy doborze filtra do maseczki antysmogowej.

Dobra maska antysmogowa to nie tylko nowoczesne zaworki wentylacyjne i dobrze odprowadzający wodę materiał czaszy zewnętrznej. Sercem każdego takiego akcesorium jest filtr do masek antysmogowych. Dlatego jeżeli zależy Ci na komforcie i bezpieczeństwie używania maski, wybierz sprawdzoną warstwę filtrującą. Zobacz, czym kierować się przy doborze filtra do maseczki antysmogowej.

Jaką rolę pełni filtr do masek antysmogowych?

Filtr do maseczki antysmogowej to ta część akcesorium, która odgrywa kluczową rolę w filtrowaniu wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń. To on pozostaje w bezpośrednim kontakcie z Twoją skórę i przyjmuje większość cząstek stałych oraz innych substancji unoszących się w powietrzu. Od tego, jak został wykonany, zależy efektywność filtracji oraz bezpieczeństwo użytkowania. Dlatego wybierając filtr do maseczki antysmogowej, wyposaż się w produkt wysokiej jakości. 

– Warto przy tym pamiętać, że nawet najlepsze filtry do maseczek antysmogowych z czasem ulegają zużyciu i konieczna jest ich wymiana – podpowiada ekspert Respro – W naszych maseczkach średni czas użytkowania jednego filtra wynosi od 70 do 80 godzin, w zależności od modelu oraz warunków eksploatacji – dodaje.

Najlepsze filtry do maseczek antysmogowych, czyli jakie?

Zastanawiasz się, jaki filtr do maski antysmogowej wybrać? Jest kilka czynników, którymi warto się kierować podczas podejmowania decyzji. Oto te najważniejsze.

Marka filtra

Najlepsze rozwiązanie to zawsze filtr do masek antysmogowych producenta Twojego akcesorium. Stawiając na oryginalny wkład wymienny, masz pewność, że warstwa filtrująca będzie łatwa do założenia, dobrze przylegnie do Twojej twarzy i zapewni zabezpieczenie na poziomie gwarantowanym przez wytwórcę. Wszystko za sprawą odpowiednich atestów i certyfikatów, które potwierdzają wysoką jakość oraz kompatybilność.

Odpowiedni rozmiar

Większość dobrych masek antysmogowych jest dostępnych w kilku rozmiarach – to niezbędne, aby akcesorium dobrze dopasowywało się do twarzy i nie było ani za ciasne, ani za szerokie. Należy to uwzględnić podczas dokupywania filtrów. Znajdź informację o wymiarze interesującego Cię filtra – nie popełnij błędu!

Wysoki poziom filtracji

Filtry do maseczek antysmogowych zapewniają ochronę przed smogiem, ale również innymi zanieczyszczeniami powietrza. Warto tutaj wymienić np. cząstki stałe do PM 0.2, spaliny, kwaśne gazy, tlenki, odory, aerozole i inne szkodliwe substancje. Aby jednak filtracja była skuteczna, potrzebne są m.in. elektrostatyczne filtry Hepa-Type oraz, dodatkowo, warstwa z aktywnego węgla. Połączenie tych dwóch materiałów daje najlepsze efekty filtracyjne. Warto jednak przy tym podkreślić, że np. w maskach sportowych dobry filtr z warstwą Hepa-Type wystarczy, a przy tym zapewni bardzo niski opór powietrza.

Długi czas użytkowania

Chociaż czas eksploatacji pojedynczego wymiennego filtra jest podawany orientacyjnie, im dłuższy, tym lepszy stosunek ceny do jakości tego wkładu. Dobre wartości to ok. 70 godzin. Istnieją także filtry nadające się do użytku przez ok. 80 godzin, np. HT-250. Trzeba jednak pamiętać, że przedłużony czas eksploatacji wynika z większej gęstości, a co za tym idzie – nieco wyższego oporu powietrza.

Filtry do masek antysmogowych warto kupować w zestawach

Wymiana filtra w masce antysmogowej wiąże się z dodatkowym, choć koniecznym, kosztem. Jeśli chcesz go ograniczyć, pomyśl o zakupie zestawu – na przykład dwupaku. Dzięki temu zyskasz ochronę na dłuższy czas, a cena pojedynczego filtra będzie nieco niższa. Tak opłaca się bardziej!

Rozważ też zakup dodatkowej paczki jednorazowych masek FFP2 – przydadzą się np. w obecnej sytuacji pandemicznej, podczas wyjazdów do krajów, gdzie istnieje obowiązek stosowania zabezpieczenia na takim poziomie.

Jeśli masz wątpliwości, jaki filtr wybrać do swojej maski, skontaktuj się z dystrybutorem posiadanego akcesorium i zasięgnij porady ekspertów. Tak uzyskasz rzetelną podpowiedź i dopasujesz wkład filtrujący, który sprosta wszystkim Twoim oczekiwaniom.