pparty.pl

Moda, Uroda, Zdrowy styl życia

inhalatory dla dzieci i niemowląt
Zdrowie

Elektryczne inhalatory dla dzieci i niemowląt – jakie są ich zalety?

Dzieci i niemowlęta są podatne na zakażenia układu oddechowego. Jednym ze sposobów leczenia jest inhalacja. Tutaj należy znaleźć odpowiednie inhalatory. Bardzo dobrze sprawdzą się modele elektryczne. Dziś przedstawimy Wam ich zalety.

Czym są inhalatory elektryczne dla dzieci i niemowląt?

Niewątpliwie nebulizatory dla dzieci odgrywają kluczową rolę zarówno w leczeniu, jak i profilaktyce chorób układu oddechowego. Trzeba wiedzieć, że leczenie nebulizatorem u małych dzieci jest bardzo skuteczne, a przy tym bezpieczne. Tutaj oczywiście pojawia się pytanie jaki nebulizator dla dziecka wybrać. Na pewno dobrym wyborem są urządzenia elektryczne. Są to niezwykle praktyczne urządzenia, które rozpraszają w powietrzu płynną substancję w postaci cząsteczek. Inhalator elektryczny służy do wziewnego podawania soli fizjologicznej bądź leków. Dzięki temu, że dzieci nie muszą połykać lekarstw chroni się ich błonę śluzową żołądka. Jednocześnie nebulizatory dla dzieci i dorosłych wykazują też skuteczne działanie w przypadku astmy oskrzelowej. Warto jeszcze wiedzieć, że inhalator poprawia komfort życia u osób z przewlekłymi chorobami układu oddechowego, choćby mukowiscydozą. Inhalacje z soli fizjologicznej mogą być wykonywane także u dzieci gdy przebywają długi czas na dworze, gdzie poziom zanieczyszczenia powietrza jest wysoki. 

Zalety inhalatora dla dzieci 

Nebulizator dla niemowląt czy małych dzieci pozwala na bezpieczne podanie leku. Chroni więc żołądek przed podrażnieniami. Jednocześnie inhalacje zalecane są u osób z zaburzeniami wchłaniania substancji. Inhalator może być stosowany w codziennej profilaktyce dla zdrowia płuc. Trzeba wiedzieć, że inhalacje łagodzą podrażnienia śluzówki bądź gardła, a przy tym inhalacja nawilża śluzówki. Zwróćcie uwagę, że cząsteczki są naprawdę niewielkie. Dzięki temu trafiają precyzyjnie do dolnych dróg oddechowych. 

Jak używać nebulizatora?

Używanie nebulizatora jest bardzo łatwe. Osoby dorosłe mogą korzystać zarówno z ustnika, jak i maseczki. Trzeba pamiętać, że jeżeli korzystacie z ustnika musicie oddychać przez usta, a nie przez nos, natomiast dla dzieci zalecana jest maseczka, która powinna dobrze przylegać do twarzy. Nie może być jednak za ciasna. Gdy lek się kończy można zaobserwować charakterystyczne bulgotanie. Jeżeli macie małe dzieci, pamiętajcie by wybrać jak najcichsze urządzenie, które nie przestraszy malucha.     

Materiał zewnętrzny