pparty.pl

Moda, Uroda, Zdrowy styl życia

styl hippie
Lifestyle

Czym się charakteryzuje styl hippie?

W obecnych czasach coraz większą popularność zyskuje styl hippie. Warto dowiedzieć się na jego temat nieco więcej. Czym charakteryzuje się styl hippie? Opisujemy poniżej.

Agenda:

  1. Czym charakteryzuje się styl hippie?
  2. Wzory i fasony stylu hippie
  3. Współczesne stylizacje
  4. Garderoba w stylu hippie
  5. Dodatki i akcesoria
  6. Makijaż i fryzury hippie

Czym charakteryzuje się styl hippie?

Styl hippie jest dość charakterystyczny, dlatego ciężko go pomylić z innymi stylami. Królują w nim przede wszystkim luźne ubrania w stylu oversize. Oprócz tego często wykorzystywany jest motyw tie-dye, a także etniczne wzory, które mają niepowtarzalny charakter. W stylu hippie wykorzystuje się także dość jasne oraz jaskrawe barwy, a także dodatki, które są stworzone własnoręcznie. Styl hippie inaczej nazywany jest również stylem dzieci kwiatów.

Sprawdź również jak mężczyzna powinien ubrać się na wesele

Wzory i fasony stylu hipppie

Hippie style inspirowany jest przede wszystkim kulturą Wschodu, a także Afryki. Dlatego tak dużą popularnością w nim cieszą się etniczne wzory. Dzieci kwiaty nosiły kompozycje tworzone spontanicznie z przypadkowych ubrań. Były one kupowane zarówno podczas podróży, jak i u lokalnych rzemieślników oraz na bazarach. W stylu hippie wykorzystywane były takie elementy garderoby jak rozkloszowane dzwony, a także długie tuniki.

Współczesne stylizacje

Hipisia moda sprawdza się doskonale także we współczesnych stylizacjach, dlatego warto postawić na różne kompozycje strojów stworzone w tym stylu. Styl hippie niezwykle podobny jest do stylu boho, który cieszy się w obecnych czasach bardzo dużą popularnością. Oprócz tego w tym stylu można znaleźć liczne nawiązania do artystycznej bohemy, dlatego jest tak chętnie wybierany przez dzieci kwiaty.

Garderoba w stylu hippie

Garderoba w stylu hippie powinna zawierać w swoim składzie pewne charakterystyczne elementy strojów. Wśród nich można wskazać przede wszystkim spódnice w stylu maxi, które mogą mieć doszywane falbany. Oprócz tego chętnie wykorzystywane są także sukienki o różnych wzorach, które idealnie komponują się z botkami w stylu boho oraz skórzanymi kamizelkami. W garderobie hipisa nie może zabraknąć także klasycznych spodni dzwonów, które na pewno będą stanowiły fantastyczne dopełnienie każdej stylizacji.

Dodatki i akcesoria

W stylu hippie bardzo często wykorzystywane są także zróżnicowane dodatki oraz akcesoria, które stanowią fantastyczne dopełnienie wszystkich stylizacji. Wśród najpopularniejszych dodatków w tym stylu można wskazać przede wszystkim plecione torebki, a także modele z frędzlami. Polecane jest także obuwie w stylu boho, na przykład espadryle oraz sandały na platformie. Nie można również zapominać o odpowiednim dopasowaniu biżuterii. Bardzo dobrym wyborem w tym przypadku będzie biżuteria z naturalnych produktów, która jest tworzona w sposób ręczny.

Makijaż i fryzury hippie

Hippie style obejmuje także odpowiednie dopasowaniu makijażu oraz fryzury, dlatego warto na ten aspekt zwrócić szczególną uwagę. Długie włosy w tym stylu są modne zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Warto zdecydować się na wybór naturalnych fryzur, a także tych, które są stylizowane na naturalne. Rozpuszczone włosy, drobne warkoczyki czy lekkie fale jak najbardziej wchodzą w grę. Natomiast makijaże hipisów bardzo często bywały bardzo tęczowe i rzucały się w oczy.

Podsumowanie

Styl hippie do dzisiaj cieszy się popularnością. Kolorowe wzory i luźne fasony są niezwykle modne. Do strojów w tym stylu możesz dopasować ręcznie robioną biżuterię, kolorowy makijaż, dodatki z frędzlami lub w stylu boho. Taka stylizacja jest uniwersalna i oryginalna, dlatego w twojej szafie muszą znaleźć się ubrania hippie!

Przeczytaj także: