pparty.pl

Moda, Uroda, Zdrowy styl życia

makijaż na wesele dla brunetek
Lifestyle

Jak wykonać makijaż na wesele dla brunetki?

Wiele kobiet uważa, że w dniu ślubu najważniejsza jest suknia i fryzura. Jednak warto zaznaczyć, że również ważny jest makijaż ślubny. Perfekcyjnie wykonany makijaż ślubny potrafi zakryć niedoskonałości cery oraz blizny. Co więcej, dzięki niemu panna młoda prezentuje się elegancko, promiennie i nieskazitelnie na zdjęciach ślubnych. Z tego powodu tak istotne jest, aby odpowiednio zadbać o makijaż w dniu ślubu.

Makijaż ślubny dla brunetek – krok po kroku

Nie ulega wątpliwości, że makijaż na wesele zawsze zaczynamy od oczu. Zanim, jednak panna młoda wykonana makijaż oczu, najpierw musi przede wszystkim zadbać o to, aby skóra na twarzy prezentowała się perfekcyjnie. Współcześnie nowoczesne podkłady posiadają właściwości kryjące, ale równocześnie sprawiają, że nasza skóra wygląda świeżo i promiennie. Otóż do zakrycia cieni pod powiekami najlepiej sprawdzają się korektory. Tak przygotowany makijaż na wesele dla brunetki trzeba utrwalić pudrem. Dzięki niemu skóra będzie zmatowiona i mniej błyszcząca. Dodatkowo brunetki mogą pozwolić sobie na mocniejszy odcień różu do policzków. Właścicielki brązowych włosów powinny w makijażu oczu wybrać brązy, beże lub delikatne złoto. Z całą pewnością te kolory podkreślą ciemny odcień włosów. Ponadto brunetki przeważnie posiadają ciemniejszą bądź oliwkową karnację skóry oraz ciemne oczy, dlatego też mogą stosować rozświetlacz w płynie.

Makijaż ślubny dla brunetek o brązowych, zielonych i niebieskich oczach

W przypadku brunetek o brązowych oczach należy wybrać rozświetlacze o żółtawych i ciepłych tonach oraz brozery ocieplające skórę. Niewątpliwie złociste barwy kosmetyków kolorowych potrafią podkreślić brązową tęczówkę. Poza tym brunetki o brązowych oczach powinny wybierać cienie w kolorach granatu, fioletu i zieleni. Z kolei brunetki o zielonych oczach najlepiej wyglądają w odcieniach pomarańczu, fioletu, brązu i śliwki. Należy podkreślić, że granat i zieleń również dobrze komponują się z brązowymi włosami i zielonymi oczami. Jednak kolory te nie uwydatniają zielonej tęczówki. Natomiast do ciemnych włosów i niebieskich oczów najlepiej będą pasować neutralne i chłodniejsze cienie do powiek. Oprócz tego niebieską tęczówkę doskonale podkreślą złote, pomarańczowe i szampańskie cienie. Dla panien młodych preferujące delikatniejsze odcienie najlepszą alternatywą jest zieleń i granat.

Ciemny makijaż na wesele dla brunetek

Niewątpliwie ciemny makijaż na wesele dla brunetek to świetna okazja nie tylko do wyeksponowania tęczówki oka, ale też do podkreślenia wyrazistych rysów twarzy. W makijażu wieczorowym na wesele dla brunetek zazwyczaj stosujemy brązowy smoky eye z ciemną czerwoną szminką. Obecnie makijaż smoky eye zawsze rozpoczynamy od nałożenia na zewnętrzną część powieki brązowego cienia do powiek. Następnie nakładamy średni odcień brązu na powiekę, a później jaśniejszym brązem rozcieramy ciemniejszy brąz. Na dodatek można obrysować usta konturówką i ich środek wypełnić ciemną czerwienią. Bezspornie taki makijaż na wesele zaakcentuje urodę wszystkich brunetek.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.