pparty.pl

Moda, Uroda, Zdrowy styl życia

makijaż na ślub
Uroda

Jak wykonać makijaż na ślub?

Ślub – dzień, którego nie może doczekać się wiele kobiet. Tak, to od tego właśnie dnia, nie jako osobne jednostki, ale już silnie związane ze sobą małżeństwo na wieki. Zanim jednak do tego dojdzie, do składania przysięgi małżeńskiej, czas na to, aby przygotować się do tak wielkiego wydarzenia. Długo przed ślubem należy dopilnować takich tematów, jak sala weselna, oprawa muzyczna, fotograf, a także sukienka, czy też usługi kosmetyczno-fryzjerskie.

Makijaż dla Panny Młodej

Warto zatrzymać się na tych ostatnich usługach, a w szczególności na makijażu, który Panna Młoda będzie miała na sobie w tym jakże wyjątkowym dniu. Jak się umalować? To pytanie, które należy zadać osobie, mającej specjalizację w tym temacie. Makijaż ślubny Kraków powinien zostać wykonany przez profesjonalistę. Jest to zbyt uroczysta chwila, aby samodzielnie wykonywać makijaż. Tym bardziej, że makijaż musi utrzymać się w „całości” przez bardzo długi czas.

Co należy wiedzieć o takiej formie makijażu ślubnego dla Panny Młodej? M.in. to, że musi on zostać wykonany kosmetykami wodoodpornymi. Tym bardziej, że podczas ślubu nie brakuje chwil wzruszeń. Chyba żadna kobieta by nie chciała, aby makijaż rozpuścił jej się podczas wyjątkowej chwili składania przysięgi małżeńskiej, a co tu dopiero mówić o dalszej części dnia i nocy.

Zasady wykonywania makijażu ślubnego

Jest kilka zasad, których świadoma być powinna nie tylko sama kosmetyczka, ale również Panna Młoda, która powinna kontrolować pracę kosmetyczne. Otóż:

  • cera powinna być odpowiedni nawilżona, o co należy zadbać już na kilka tygodni przed ślubem,
  • makijaż ślubny powinien być dopasowany nie tylko do kobiety, ale także do sukienki, jaką Panna Młoda będzie miała na sobie,
  • musi on podkreślać urodę kobiety, wyciągając na pierwszy plan zalety, tuszując jednocześnie pewne wady, jakie mogą pojawiać się na twarzy,
  • makijaż musi być lekki, dlatego też należy unikać ciężkich podkładów, które tworzą efekt „maski”,
  • kosmetyczka musi bazować na kolorach, które dopasowane są do danej kobiety,
  • makijaż musi prezentować się również dobrze na filmie, jak również na zdjęciach.

Dużo tego, a tak naprawdę tych zasad jest jeszcze więcej. To jednak podstawowe zasady, których nie można w żaden sposób uniknąć. W końcu każda Panna Młoda bardzo chciałaby w tym dniu wyglądać wyjątkowo. Nie tylko, jeżeli chodzi o sukienkę, ale również o makijaż, będący idealnym dopełnieniem całości w tym jakże ważnym dniu. Po to, aby móc po wielu latach, ślub wspominać z wielką radością i rozrzewnieniem.

Zobacz także: Gdzie sprzedać suknię ślubną