pparty.pl

Moda, Uroda, Zdrowy styl życia

gdzie nakładać bronzer
Uroda

Jak i gdzie nakładać bronzer?

Wśród popularnych kosmetyków do makijażu można wskazać bronzer. Wiele kobiet zastanawia się, jak nakładać bronzer. Warto się tego dowiedzieć.

Must have w kosmetyczce

Z całą pewnością można stwierdzić, że bronzer jest bardzo przydatnym kosmetykiem w kosmetyczce każdej kobiety, która wykonuje makijaż na co dzień lub na specjalne okazje. Bronzer przydaje się w szczególności do modelowania twarzy, a także jej konturowania. Dzięki niemu możliwe jest odpowiednie wymodelowanie rys twarzy oraz nadanie jej lekkiej opalenizny, co sprawi, że na pewno będzie się lepiej prezentowała.

Kolor bronzera

Podczas wyboru bronzera należy zwrócić szczególną uwagę na jego kolor. Bronzer powinien być nieco ciemniejszy od posiadanej karnacji. Najlepiej, jeśli będzie to jeden lub dwa tony. Jednak warto w tym przypadku zwrócić uwagę na fakt, iż karnacja może różnić się w zależności od aktualnie panującej pory roku. Latem zazwyczaj jest się bardziej opalonym niż zimą, dlatego powinno się wziąć ten fakt pod uwagę podczas wyboru bronzera.

Sprawdź również sposoby na szybki porost włosów

Konsystencja bronzera

Kolejnym niezwykle istotnym aspektem wyboru bronzera jest konsystencja tego kosmetyku. Bronzery można znaleźć w sprzedaży w bardzo zróżnicowanych formach. Wśród nich wskazuje się zarówno bronzery w kremach oraz płynach, jak i także prasowane. W przypadku cery normalnej bardzo dobrze sprawdzi się bronzer w kamieniu, czyli prasowany. Natomiast jeśli posiada się suchą skórę na twarzy to lepszym wyborem będzie bronzer w kremie lub płynnej formie.

jak nakładać bronzer

Czym nakładać bronzer?

Wiele kobiet zastanawia się, czym najlepiej nakładać bronzer, aby efekt tego działania był jak najkorzystniejszy. Nakładanie bronzera zależne jest przede wszystkim od rodzaju wybranego kosmetyku. Jednak najczęściej do tworzenia makijażu na tym etapie przydają się specjalne pędzle. Może to być na przykład pędzel o krótkim i twardym włosiu. Jednak doskonale sprawdzi się także zaokrąglony pędzel z miękkim włosiem. Warto wypróbować oba rodzaje pędzli oraz sprawdzić, który z nich jest skuteczniejszy w konkretnym przypadku.

Jak nakładać bronzer? Krótka instrukcja

„Gdzie nakładać bronzer?” to kolejne pytanie, które zadają sobie kobiety tworzące makijaż. Przede wszystkim bronzer powinno się nakładać na czole, ponieważ dzięki temu będzie się ono wydawało węższe. Oprócz tego warto również nałożyć ten kosmetyk na skroniach, co podkreśli rysy twarzy oraz nada jej wyrazistości. Bronzer powinno się nakładać na policzki oraz linię żuchwy, dzięki czemu możliwe będzie optyczne wyszczuplenie twarzy. Kosmetyk można nałożyć również na czubek nosa, dzięki czemu zostanie on wydłużony.

Przeczytaj również https://pparty.pl/makijaz-smoky-eyes-dla-poczatkujacych/

Nakładanie rozświetlacza

Podczas tworzenia makijażu na twarz, oprócz bronzera, powinno się również nałożyć rozświetlacz w odpowiednich proporcjach. Rozświetlacz powinno się nakładać na te części twarzy, które pragnie się podkreślić makijażem. Wśród nich można wskazać całą długość nosa, środek czoła, a także obszar znajdujący się nad kośćmi policzkowymi. Dzięki temu twarzy na pewno będzie się wydawała bardziej promienna oraz lepiej rozświetlona.