pparty.pl

Moda, Uroda, Zdrowy styl życia

soczewki kontaktowe
Lifestyle

W jaki sposób dobrać soczewki kontaktowe?

Zadaniem wszystkich soczewek kontaktowych, tak samo jak okularów korekcyjnych jest oczywiście polepszenie widoczności. Niestety, ale wielu ludzi cierpi na różnego rodzaju wady wzroku i tylko odpowiednio dopasowane szkła pozwalają prawidłowo załamywać światło i kierować je przez siatkówkę, aby umożliwić poprawną ostrość widzenia.

Osoby cierpiące na różne przypadłości zastanawiają się jak dobrać soczewki kontaktowe. Kiedyś można było stosować do korekcji wzroku wyłącznie okulary, ale zdecydowanie wygodniejsze w noszeniu są soczewki, które umieszcza się bezpośrednio na powierzchni gałki ocznej. Pozwalają dokładnie widzieć nawet osobom cierpiącym na nadwzroczność, krótkowzroczność czy astygmatyzm.

Jak dobrac soczewki kontaktowe według typu?

Soczewki kontaktowe można dopasować według konkretnego typu. To, na które się zdecydujemy, zależy w głównej mierze od tego, czy chcemy codziennie używać nowych, czy będziemy czyścić i pielęgnować te wielokrotnego użytku.

Jak dobrac soczewki kontaktowe? Jeśli chodzi o te jednodniowe to nie wymagają one ani czyszczenia, ani przechowywania, ponieważ na koniec każdego dnia wyrzucamy je do kosza i rano zakładamy nową parę. Jest to higieniczne i wygodne rozwiązanie, w szczególności dla osób, które mają aktywny tryb życia i dużo podróżują.

Natomiast w przypadku soczewek kontaktowych wielokrotnego użytku, każdego dnia wieczorem należy dokładnie je wyczyścić i umieścić w specjalnym pojemniku na całą noc. Ten typ soczewek wymieniamy na nowy dopiero po dwóch tygodniach.

Jak dopasować soczewki kontaktowe do wady wzroku?

Jak dobrac soczewki kontaktowe do konkretnej wady wzroku, takie jak astygmatyzm, krótkowzroczność czy nadwzroczność? Osoby cierpiące na nadwzroczność mają problemy z dobrym widzeniem z bliska. Natomiast, gdy jesteś krótkowidzem, to pojawiają się problemy z ostrym widzeniem na dalsze odległości. Są to najpopularniejsze i najczęściej korygowane wady wzroku u większości pacjentów.

Jeżeli chodzi o astygmatyzm to w tym przypadku można mieć problemy z wyraźnym widzeniem na każdą odległość. Miękkie soczewki toryczne pomagają doskonale korygować tę wadę wzroku. Umożliwiają właściwe skupienie się światła na siatkówce i najlepiej kompensują indywidualne różnice w kształcie oczu.

Osoby, u których wystąpiło zjawisko prezbiopi, powinny zastosować wieloogniskowe soczewki kontaktowe. Pozwalają one na ostre i dobre widzenie z bliska, nawet przy słabym oświetleniu.

Które soczewki kontaktowe warto stosować?

Bardzo dużym uznaniem wśród wielu pacjentów cierpiących na różne wady wzroku cieszą się soczewki kontaktowe ACUVUE dostępne na stronie https://www.acuvue.pl. Zaprojektowane zostały przez specjalistów, którzy już ponad 30 lat zajmują się tworzeniem takich produktów, aby pomóc osobom cierpiącym na różne problemy.

Nowoczesne szkła kontaktowe wykorzystują naturalną pracę powiek, co pozwala na szybką stabilizację i utrzymanie prawidłowe orientacji soczewek, niezależnie od grawitacji czy jakichkolwiek ruchów głowy. Można je otrzymać bezpłatnie po wykonaniu płatnego badania wzroku, podczas którego specjalista dopasuje idealne soczewki.