pparty.pl

Moda, Uroda, Zdrowy styl życia

farbowanie włosów u fryzjera
Lifestyle Uroda

Ile kosztuje farbowanie włosów u fryzjera?

Jeśli jesteś zdecydowana na wybraną koloryzację, powinnaś wybrać się do profesjonalisty. Jeśli zastanawiasz się, ile kosztuje farbowanie włosów u fryzjera, powinnaś zapoznać się z tym artykułem, w którym przedstawiamy aktualny cennik w zależności od rodzaju koloryzacji.

Agenda:

  1. Ceny farbowania włosów w salonach fryzjerskich
  2. Ile kosztuje rozjaśnianie i farbowanie włosów? 
  3. Koloryzacja włosów – cennik 
  4. Nowoczesna technika farbowania włosów – ombre

Ceny farbowania włosów w salonach fryzjerskich 

Ceny usługi koloryzacji włosów w salonach fryzjerskich mogą wydawać się zbyt wysokie. Wynika to z tego, że porównujemy ceny produktów, które znajdziemy na półkach drogerii.  

Jeśli zdecydujemy się na domową koloryzację, kupując wcześniej farbę lub szampon koloryzujący będzie to tańsze. Zapłacimy tylko za produkt. Ceny farbowania w salonach fryzjerskich będą na pewno wyższe. Dlaczego tak jest? Koszt usługi nie jest w całości wynagrodzeniem fryzjera. Salon fryzjerski wiąże się kosztami prowadzenie działalności. Właściciel firmy fryzjerskiej musi opłacić koszty najmu lokalu, rachunki za wodę, prąd, produkty kosmetyczne i wynagrodzenie pracowników. Długoletnie doświadczenie zawodowe i związane z nim kwalifikacje, szkolenia wiążą się z wyższą ceną usługi w salonie. 

Dowiedz się więcej: Farbowanie siwych włosów – wszystko co musisz wiedzieć

Ile kosztuje rozjaśnianie i farbowanie włosów?

Najbardziej preferowaną metodą farbowania przez kobiety, które lubią siebie w blondzie, jest rozjaśnienie włosów. Ten efekt pozwala na naturalny look. Polega na nakładaniu pasemek od samej nasady włosów. Można to osiągnąć poprzez użycie produktów rozjaśniających, mogą to być farby, pianki lub żele. Trzeba do tego precyzji i doświadczenia. Rozjaśnianie włosów wymaga od fryzjera dobrania odpowiedniej metody, aby uzyskać pożądany efekt, którego oczekuje klientka. Dobiera on kolory o różnych odcieniach, natomiast są one z jednej tonacji. Efekt końcowy jest wielowymiarowy. Cena takiej koloryzacji wynosi od 100 do 600 zł za klasyczne rozjaśnianie.   

Przeczytaj: Farbowanie włosów u mężczyzn – modny trend czy wciąż tabu?

Koloryzacja włosów – cennik 

Koloryzacja włosów to, obok strzyżenia, jedna z najbardziej popularnych usług fryzjerskich, wykonywanych w salonach. Ponieważ powstało mnóstwo technik i sposobów nadawania innego koloru włosom. Skupimy się na tych podstawowych metodach koloryzacji włosów. 

Za podstawową koloryzację, przy użyciu jednej farby, na włosach o średniej długo zapłacimy od 100 do 400 zł. W przypadku większych miast te ceny będą wyższe. Możemy zapłacić za taką usługę nawet do 700 zł. Warto również wziąć pod uwagę produkty użyte podczas usługi, który ma istotny wpływ na końcowy efekt. 

Salony fryzjerskie oferują również farbowanie wyłącznie odrostów. Cena za taką usługę wynosi około 100 – 300 zł w zależności od ilości zużytego produktu i długości odrostów. 

Nowoczesna technika farbowania włosów – ombre 

Technika zwana ombre, polega na połączeniu nienaturalnych kolorów, aby uzyskać ciekawy gradient. Na jasnych włosach są to pastele, szczególnie odcienie brzoskwiniowe i różowe, jak również szarości. Na ciemnych włosach królują srebro, mocny fiolet, turkus, indygo, ultramaryna, róż. Za taką koloryzacją na włosach o średniej długości zapłacimy od 200 do 400 zł. Natomiast na długich włosach może być to o kilkadziesiąt złotych więcej. To skomplikowana technika, dlatego lepiej oddać się w ręce specjalisty. 

Ile kosztuje farbowanie włosów u fryzjera? Podsumowanie 

Cena za rozjaśnianie i farbowanie włosów u fryzjera może się różnić w zależności od lokalizacji salonu fryzjerskiego jak i doświadczenia fryzjera, długości włosów. W przybliżeniu cena za takie usługi waha się od kilkudziesięciu do nawet kilkuset złotych. Zaleca się jednak wykonywania farbowania w profesjonalnych salonach. Pozwoli to na zadowalający efekt, dobrania odpowiedniej pielęgnacji do potrzeb włosa oraz dobry wygląd.

Zobacz też: Nanoplastia co to takiego