pparty.pl

Moda, Uroda, Zdrowy styl życia

Siwe włosy farbowanie
Porady Uroda

Farbowanie siwych włosów – wszystko, co musisz wiedzieć 

Coraz więcej osób zmaga się z problemem siwiejących włosów. Nie jest to efekt dla każdego mile widziany. Farbowanie siwych włosów powinno być wykonane profesjonalnie. Równie ważna jest pielęgnacja, aby efekt utrzymał się jak najdłużej.

Jak farbować siwe włosy oraz jaką pielęgnację stosować do włosów dojrzałych? Jeżeli szukasz odpowiedzi na te pytania, to świetnie trafiłeś. Z poniższego artykułu wszystkiego się dowiesz. 

Przeczytaj: Ile kosztuje farbowanie włosów u fryzjera

Skąd się biorą siwe włosy?

Keratyna jest głównym budulcem włosów. Jest ona biało – beżowa. Barwę nadaje melanina.  Melanocyty, które odpowiadają za wytwarzanie koloru robią to coraz wolniej. Obecność barwnika jest coraz mniejsza. Włosy zaczynają przybierać barwę keratyny – stają się siwe. 

Przyjęto, że zazwyczaj na proces siwienia wpływają geny. Jeśli Nasi rodzice wcześniej osiwieli, możemy być pewni, że Nas czeka to samo. Natomiast na siwienie włosów nie tylko wpływ mają czynniki genetyczne. Stres, używki, rozregulowany sen, niezdrowy styl życia przyśpiesza zmianę kolory włosów na siwy. W wyniku tych czynników melanocyty wolniej wydzielają coraz mniej barwnika. 

Srebrne lśnienie: jak skutecznie farbować siwiejące włosy 

W praktyce koloryzacja siwych włosów nie różni się od standardowego nakładania farby. Różnica znajduję się w doborze farb. Najlepsze dla siwych włosów będą takie produkty, które przenikają przez łuski włosów. Aby uniknąć efektu “na chwile” należy uzupełnić we włosach brakujące pigmenty: żółtego, niebieskiego i czerwonego. To sprawi, że koloryzacja zostanie z Nami na dłużej.

Dowiedz się wiecej: Domowe sposoby na farbowanie włosów  

Farbowanie odrostów siwych włosów

Kiedy włosy zaczynają siwieć, każda z Nas chce ten efekt kamuflować. Siwe odrosty zle wyglądają, szczególnie na ciemnych włosach. Kobiety mające włosy blond nie mają bardzo widocznego problemu. Wtedy warto się zdecydować na farbowanie siwych włosów. Musimy wtedy zdecydować się na farbę, ponieważ płukanki i szampony koloryzujące nie poradzą sobie z pokryciem włosa. 

 Natomiast jeśli mamy problem z siwymi włosami na odrostach warto wybrać się na ich farbowanie. Fryzjer nakłada farbę tylko na odrost, następnie przeciąga ją na pozostałe włosy – tak, aby nie było żadnego odcięcia. 

Odcienie siwych włosów: jak dobrać odpowiedni kolor farby do farbowania siwiejących włosów

Przed wizytą u fryzjera warto wiedzieć, że nie każdy odcień włosów pokryje te siwiejące. Na siwych włosach najładniej efektownie wyglądają brązy, blondy i beże. Natomiast ciemnych kolorów warto unikać. Na tych kolorach łatwiej można dostrzec pojawiające się siwe nitki włosów. Jeśli jesteśmy zdecydowani na ciemny kolor warto wybrać doświadczonego fryzjera. Zła wykonana usługa może wyglądać niedobrze. Jednak chcemy aby wizyta u fryzjera była czymś przyjemnym, a efekt końcowy był dla Nas w pełni zadowalający. 

Przeczytaj także: Co oznacza farbowanie włosów u fryzjera? Znaczenie snów

Pielęgnacja siwych włosów 

Kobiety często decydują się na siwy kolor włosów. Dbanie ich jest bardzo wymagające. Częste mycie włosów powoduje wypłukanie pigmentów. Powinniśmy decydować się na mycie włosów co drugi dzień. Warto zainwestować w dobre jakościowo produkty, które będą pielęgnować siwy kolor włosów, a również będą niwelować niechciane odcienie. Szampony fioletowe zapobiegają pojawieniu się żółtego zabarwienia. Pamiętaj również o zabezpieczeniu włosów przed wysokimi temperaturami spowodowane suszeniem czy modelowaniem.