pparty.pl

Moda, Uroda, Zdrowy styl życia

farbowanie włosów w pierwszym trymestrze ciąży
Lifestyle Porady Zdrowie

Farbowanie włosów w ciąży: co warto wiedzieć o pierwszym i drugim trymestrze?

Farbowanie włosów w ciąży może być bezpieczne. Musisz pamiętać o kilku ważnych zasad. Jeśli spodziewasz się dziecka i masz ochotę odświeżać kolor włosów, zachęcamy do przeczytania poniższego artykułu. 

Podpowiadamy w nim, o czym należy pamiętać, by koloryzacja włosów w ciąży nie była szkodliwa dla malucha.

Z poniższego artykułu dowiesz się: 

  • czy skład farb do włosów jest bezpieczny dla dziecka 
  • o czym musisz wiedzieć, aby koloryzacja włosów w ciąży była bezpieczna 
  • w którym trymestrze ciąży możesz zdecydować się na farbowanie włosów 

Składniki farb do włosów – czy są bezpieczne? 

W dzisiejszych czasach dostępne są na rynku produkty o wiele łagodniejszym charakterze niż stosowane od dawien dawna farby z amoniakiem. Pamiętaj, żeby tych produktów z amoniakiem unikać. W trakcie farbowania włosów śladowe jego ilości mogą dostać się do organizmu ciężarnej, przeniknąć do płodu i wpłynąć negatywnie na jego rozwój. Ponadto nawet wdychanie amoniaku w czasie ciąży może stanowić zagrożenie dla dziecka.

Przeczytaj: Jak farbować włosy farbą: krok po kroku

Obecnie w sklepach i w salonach fryzjerskich coraz częściej spotykamy się z bezpiecznymi farbami do włosów. Są to kosmetyki ekologiczne, roślinne, ziołowe, henna czy szampony koloryzujące. Preparaty takie nie zawierają w swoim składzie elementów chemicznych. Jeśli występują to bardzo znikomej ilości, co nie powoduje ryzyka w organizmie przyszłej mamy i dziecka. Produkty zalecane do użytku przez kobiety ciężarne mają pochodzenie roślinne i są bezpieczne w stosowaniu. Efekt po zastosowaniu bezpiecznych produktów utrzymuje się krócej, jednak nie powoduje on negatywnych skutków w zdrowiu malucha. 

Farbowanie włosów a ciąża 

O czym należy pamiętać, aby farbowanie włosów w ciąży było jak najbardziej bezpieczne?

  • Unikać farbowania, gdy skóra głowy jest w jakimś stopniu uszkodzona. Wtedy substancje, które zawarte są w produktach, mogą przeniknąć do organizmu drogą krwi. 
  • Proces farbowania włosów powinien być przeprowadzony w dobrze wentylowanym pomieszczenie albo przy otwartym oknie. Przyszła mama nie powinna wdychać oparów farby. Może to mieć negatywny wpływ na jej samopoczucie i nudności. 
  • Przy dobieraniu produktów do farbowania powinien on być bezpieczny dla zdrowia mamy i dziecka. Nie powinien przede wszystkim zawierać amoniaku. Powinniśmy mieć pewność, że używane kosmetyki nie spowodują zagrożenia i są najwyższej jakości. 

Czy w 1 trymestrze ciąży można farbować włosy?

Badania nie wskazują jednoznacznie jakie wpływ ma amoniak na rozwój płodu. Jednak przyszła mama powinna zachować maksimum bezpieczeństwa. Odradza się farbowanie włosów w pierwszym trymestrze ciąży    

Czy w 2 trymestrze ciąży można farbować włosy?

Drugi trymestr ciąży rozpoczyna się od 14 tygodnia, a trzeci – od 27 tygodnia ciąży.  

Narządy dziecka w drugim i trzecim trymestrze są już wykształcone. Jeśli do organizmu dziecka przeniknie śladowa ilość amoniaku to nie spowoduje zagrożenia na jego zdrowiu. 

Dowiedz się : Ile kosztuje farbowanie włosów u fryzjera?