pparty.pl

Moda, Uroda, Zdrowy styl życia

stylizacja męska na wesele
Moda

Stylizacja męska na wesele – najważniejsze zasady

Stylizacja męska na wesele to nie małe wyzwanie. Z całą pewnością można stwierdzić, że skomponowanie odpowiedniego stroju jest niezwykle istotne podczas wybierania się na wesele. Dlatego warto dowiedzieć się na ten temat nieco więcej oraz zapoznać się z podstawowymi zasadami tworzenia kompozycji na taką okazję.

Podstawowe zasady ubioru

„Jak się ubrać na wesele mężczyzna” to fraza, którą często jest poszukują panowie przed tak ważną uroczystością. Przede wszystkim podczas komponowania stylizacji na wesele należy się kierować pewnymi określonymi zasadami. Ważne jest, aby się odpowiednio ubrać, jednak nie wyglądać na przebraną osobę. Jeśli nie jest się pewnym wyboru odzieży na wesele to warto postawić na sprawdzoną klasykę, która zawsze będzie odpowiednia. Duże znaczenie mają także dodatki, dlatego nie można o nich zapominać.

Sprawdź najlepsze pomysły na letnie stylizacje

Stylizacja męska na wesele i unikanie modowych wpadek

W przypadku komponowania stroju na wesele przez mężczyznę bardzo istotne jest także unikanie modowych wpadek. Jest to możliwe dzięki zrezygnowaniu z pewnych strojów, które mogą okazać się niekorzystne podczas wesela. Wśród nich można przede wszystkim wskazać smokingi, które są przerysowane, a także połyskujące ubrania w stylu disco. Odradza się także zakładanie na tak ważną okazję jeansów oraz koszul z krótkimi rękawami. Unikaj również czarnego garnituru, który jest zarezerwowany dla pana młodego.

Stylizacja męska na wesele

Wybór garnituru

Stylizacja męska na wesele obejmuje przede wszystkim wybór odpowiedniego garnituru. W obecnych czasach w sprzedaży można znaleźć szeroki wybór różnych modeli garniturów, które są względem siebie zróżnicowane krojem oraz kolorystyką. Szczególnie dużą popularnością wśród panów cieszą się jednolite garnitury w kolorze szarym lub granatowym, a także modele w różne wzory, na przykład w delikatną kratkę lub paski. Warto zdecydować się na uniwersalny model garnituru, który będzie można jeszcze w późniejszym czasie wykorzystać. Najlepiej sprawdzą się proste spodnie w kant, a także jednorzędowa marynarka, dlatego warto postawić na taką klasykę.

Dopasowanie koszuli

Kolejnym istotnym aspektem komponowania stylizacji na wesele jest odpowiedni dobór oraz dopasowanie koszuli. Koszula na wesele jest uznawana za obowiązkowy element stroju w przypadku mężczyzn. Alternatywą dla białej koszuli mogą być modele w takich barwach jak jasny błękit lub pudrowy róż. Jednak warto unikać koszul w kolorze czarnym, które mogą się niekorzystnie prezentować podczas przyjęcia weselnego.

Stylizacja męska na wesele a dodatki

Podczas tworzenia stylizacji na wesele nie można także zapomnieć o dopasowaniu odpowiednich dodatków dla mężczyzny. Wśród nich można wskazać w szczególności krawat lub muszkę, a także poszetkę. Mężczyzna powinien także zwrócić uwagę na dobór butów, które powinny być utrzymane w stylu klasycznym i dobrze dopasować się do posiadanego garnituru. Doskonale w tym przypadku sprawdzi się takie obuwie jak lordsy, derby lub brogsy. Najlepiej wybierać modele w kolorze czarnym, granatowym, a nawet odcieniach ciemnego brązu.

Przeczytaj również https://pparty.pl/czym-sie-charakteryzuje-styl-hippie/