pparty.pl

Moda, Uroda, Zdrowy styl życia

kolczyki
Moda

Jak wyczyścić i dbać o kolczyki?

Kolczyki to jedne z najpopularniejszych błyskotek, które są uwielbiane przez kobiety w każdym wieku. Proces wyboru takiej biżuterii nie jest łatwy, zwłaszcza że do dyspozycji mamy wiele ciekawych propozycji. Gdy już zakupimy stylowe kolczyki, musimy też wiedzieć, jak o nie odpowiednio zadbać! W tym wypadku sprawdzają się profesjonalne rozwiązania, takie jak detergenty i ściereczka. Jak wyczyścić i dbać o kolczyki? O czym musimy pamiętać?

Zadbana biżuteria

Okazuje się, że dbanie o kolczyki nie powinno nam sprawić większych trudności, jednakże spore znaczenia ma tutaj regularność. Na ozdobach z metali szlachetnych mogą z czasem pojawiać się zabrudzenia, co jest całkowicie normalne. Poza tym na biżuterię mają wpływ także kosmetyki, jakich używamy oraz czynniki zewnętrzne. Oczywiście to nie oznacza, że mamy zrezygnować z noszenia pięknych kolczyków na co dzień! Wręcz przeciwnie – jeśli odpowiednio o nie zadbamy, będą nam służyć przez wiele lat, dodając pewności siebie i podkreślając stylizacje. Ciekawe propozycje kolczyków dla siebie lub w prezencie dla bliskiej osoby znajdziemy na stronie https://milloni-jubiler.pl/bizuteria/kolczyki/kolczyki-z-cyrkoniami/.

Czy możliwe jest zapobieganie ciemnieniu biżuterii? Jasne, że tak! W tym celu należy pilnować, aby nienoszone kolczyki było odpowiednio przechowywane (np. w szkatułce lub pudełeczku). Dodatkowo można je owinąć miękką tkaniną (chusteczka higieniczna), dzięki czemu na długo zachowają błyszczącą i czystą powierzchnię. 

Czyszczenie kolczyków posrebrzanych i pozłacanych

Jak czyścić biżuterię posrebrzaną i pozłacaną? Tutaj trzeba zachować większą ostrożność, mają na uwadze to, aby podczas zakupu dobierać produkty wysokiej jakości. W efekcie warstwa metalu jest bardziej odporna na ścieranie, również podczas czyszczenia. 

Biżuteria posrebrzana i pozłacana nie powinna być zanurzana w roztworach czyszczących. Kolczyki przecierajmy miękką szmatką, jaką wcześniej nasączymy środkiem czyszczącym. Pamiętajmy o systematyczności, tak aby na kolczykach nie pojawiały się zaciemnienia i zmatowienia. 

Preparaty do czyszczenia biżuterii

Często polecane są domowe sposoby czyszczenia biżuterii, które jednakże mogą sprawić więcej szkody, niż pożytku. Najlepszym rozwiązaniem jest oczyszczenia kolczyków za pomocą specjalnych płynów do czyszczenia biżuterii! Z jednej strony mają one za zadanie oczyszczać złotą i srebrną biżuterię, a z drugiej zadbać o jej połysk. Istotne jest to, aby nie zanurzać w roztworze jednocześnie biżuterii srebrnej i złotej, gdyż to może doprowadzić do zmiany ich barwy pod wpływem reakcji chemicznej. Poza tym przydadzą nam się miękkie ściereczki, które z powodzeniem służą do czyszczenia i pielęgnacji kolczyków. 

Systematyczne dbanie o kolczyki pozwoli nam przez długi czas cieszyć się ich pięknym wyglądem. Raczej powinniśmy zrezygnować z domowych metod pielęgnacji i zastąpić je profesjonalnymi środkami czyszczącymi! To da nam pewność, że nie uszkodzimy ulubionych kolczyków i zadbamy o ich blask w bezpieczny sposób. 

Materiał zewnętrzny