pparty.pl

Moda, Uroda, Zdrowy styl życia

makijaż oka wieczorowy
Makijaż

Jak stworzyć idealny makijaż wieczorowy?

Makijaż wieczorowy na pewno będzie doskonałym pomysłem na każde wyjście. Warto dowiedzieć się na jego temat nieco więcej, a także poznać poszczególne etapy jego tworzenia.

Makijaż wieczorowy a nawilżenie cery

Przed rozpoczęciem tworzenia makijażu na wieczór warto szczególną uwagę zwrócić na fakt odpowiedniego nawilżenia swojej cery. Dzięki temu wybrane kosmetyki będą się lepiej trzymały skóry, a cały makijaż będzie trwalszy. Makijaż najlepiej wykonywać na skórze, która jest w dość dobrej kondycji, dlatego warto o nią wcześniej zadbać. Szczególną uwagę należy zwrócić na okolice oczu, które są najbardziej podatne na podrażnienia.

Usuwanie cieni

Makijaż oka wieczorowy powinno się rozpocząć od rozjaśnienia skóry wokół oczu. Jest to niezbędny element całego procesu, który stosuje się w celu usunięcia cieni spod oczu. Dzięki temu ich widoczność zostanie w znaczący sposób zminimalizowana. Cienie pod oczami mogą być rozjaśnione korektorem. Następnie warto nałożyć jasny cień do powiek pod brwiami. Oprócz tego istotną kwestią jest wklepanie w skórę twarzy bazy pod makijaż, dzięki czemu skóra nie będzie się nadmiernie błyszczała.

Przeczytaj również jak wykonać makijaż smoky eyes

makijaż wieczorowy

Naniesienia cienia

Kolejnym kluczowym elementem makijażu oka z całą pewnością jest naniesienie odpowiednich cieni. Kolor cieni do powiek zależny jest przede wszystkim od indywidualnych preferencji oraz gustu, dlatego można go dobierać dowolnie. Jednak w przypadku komponowania makijażu na wieczór polecane są cienie w złotych lub srebrnych odcieniach, które będą bardzo świetliste, ale także subtelne.

Kontur oka kontra makijaż wieczorowy

Makijaz wieczorowy obejmuje również stworzenie odpowiedniego konturu oka. Dzięki temu będzie ono we właściwy sposób podkreślone oraz lepiej widoczne. Do konturowania oka warto wykorzystać konturówki. Oprócz tego należy również zadbać o roztarcie granicy pomiędzy poszczególnymi cieniami do powiek, zwłaszcza jeśli w danym momencie wykorzystuje się więcej niż jeden cień. Polecane jest przede wszystkim stosowanie podobnych odcieni, jednak możliwe jest także zastosowanie kontrastów.

Tuszowanie rzęs

Kolejnym krokiem tworzenia makijażu wieczorowego bez wątpienia jest tuszowanie rzęs, co w odpowiedni sposób je podkreśli. Tusz do rzęs w obecnych czasach jest jednym z obowiązkowych elementów podczas tworzenia makijażu, ponieważ bez niego oczy mogą nie prezentować się zbyt dobrze. Oko z pomalowanymi rzęsami będzie wyglądało bardziej wyraziście. Dlatego tak istotne jest pomalowanie rzęs odpowiednim tuszem, a także ich rozczesanie. Przed malowaniem można również wykorzystać zalotkę, która jeszcze bardziej podkręci rzęsy i nada im naturalnego wyglądu.

Malowanie ust

Ostatnim etapem tworzenia wieczorowego makijażu bez wątpienia jest pomalowanie ust. Usta powinny być przede wszystkim gładkie oraz bardzo dobrze nawilżone, dlatego warto zadbać o ten aspekt. Bardzo dobrym wyborem będą na przykład transparentne błyszczyki, które upiększą usta, ale także zadbają o ich kondycję. Jednak możliwe jest także zastosowanie szminek w różnych kolorach, które na pewno odpowiednio podkreślą usta.

Sprawdź również https://pparty.pl/jak-i-gdzie-nakladac-bronzer/