pparty.pl

Moda, Uroda, Zdrowy styl życia

pomoc do psychologa
Lifestyle

Z jakimi problemami warto zgłosić się po pomoc do psychologa?

Psycholog to wykwalifikowana osoba, która zajmuje się przede wszystkim się opiniowaniem, diagnozowaniem, badaniem psychologicznym i kierowaniem na odpowiednie leczenie. Jego zadaniem jest wyłącznie nakierowanie na odpowiednią formę terapii, nie zleca on przyjmowania określonych środków farmakologicznych. Rolą psychologa jest przeprowadzenie rozmowy z pacjentem i zdiagnozowanie jego problemów, na postawie czego ustalana jest dalsza droga postępowania.

Kiedy przydatna jest pomoc psychologiczna?

Jest wiele sytuacji, w których pomoc psychologa jest wybawieniem i możliwością powrotu do normalnego życia. Przedłużające się złe samopoczucie, smutek, drażliwość i bezsilność to tylko niektóre uczucia, które mogą wzbudzać niepokój, szczególnie gdy znane i lubiane dotychczas sposoby nie pomagają w ich wyeliminowaniu. Jeżeli życie przestaje mieć sens, a dodatkowo towarzyszy temu silne przekonanie, że sytuacja nie zmieni się na lepsze, bardzo często jedynym rozwiązaniem jest wizyta u psychologa.

Niepokojące powinny być również utrzymujące się od długiego czasu (przynajmniej kilku tygodni) zmiany nastroju. Gniew i lęk, które towarzyszą człowiekowi przez dłuższy czas to powód to natychmiastowej wizyty u psychologa. W tym przypadku należy mieć świadomość tego, że każdy problem należy przepracować – same się nie rozwiążą.

Kiedy jeszcze należy udać się po pomoc do psychologa? Gdy przez dłuższy czas występują problemu ze snem, a dodatkowo stan emocjonalny utrudnia lub uniemożliwia wykonywanie obowiązków zawodowych.

Psychologiczna pomoc będzie niezbędna również w przypadkach, w których nagle wszystkie rzeczy, które dotychczas cieszyły i powodowały radość, nie wzbudzają już tak pozytywnych uczuć, wręcz przeciwnie w czasie ich wykonywania pojawia się obojętność.

Dlaczego warto udać się po pomoc do psychologa?

Wbrew pozorom udanie się po pomoc psychologiczną wcale nie jest oznaką słabości i użalania się nad sobą, jak można niestety dość często usłyszeć.

Pomoc psychologa to nie oznaka słabości czy odstępstw od normy. To rozsądna decyzja, pozwalająca znaleźć sposób na poradzenie sobie z problemami, których nie da się rozwiązać samodzielnie. Pomoc specjalisty z dziedziny psychologii ma niezwykle szeroki zakres, dzięki czemu współpracując z psychologiem, można pozbyć się wielu trudności i zrozumieć jak przetrwać najtrudniejsze życiowe etapy.

Jeżeli potrzebujecie Państwo specjalistycznej pomocy, zachęcamy do zapoznania się z ofertą Harmonia LUX MED i skorzystania z fachowej opieki, wspierającej w walce z wieloma życiowymi problemami.