pparty.pl

Moda, Uroda, Zdrowy styl życia

kolacja dla gości
Lifestyle Uroda

Najlepsze pomysły na kolacje dla gości

W obecnych czasach spotkania towarzyskie wśród wielu osób są niezwykle popularne. Podczas nich bardzo często oferowane są przepyszne dania, które na pewno przypadną do gustu każdej osobie obecnej na tego rodzaju spotkaniu. Warto poznać najlepsze pomysły na kolacje dla gości oraz wykorzystać je w praktyce.

Krewetki w sosie

Bardzo dobrym pomysłem na kolację dla gości z całą pewnością będą krewetki w różnych wariantach. Tego rodzaju owoce morza są uwielbiane przez wiele osób, dlatego na pewno takie rozwiązanie sprawdzi się podczas organizowania kolacji dla gości. Krewetki na przykład można podać w sosie po luizjańsku. W tym przypadku sos jest bardzo aromatyczny i składa się z takich elementów jak słodki sos chilli, sos worcestershire, a także licznych przypraw. Na pewno to danie przypadnie do gustu nawet najbardziej wymagającym osobom, ponieważ ma fantastyczny smak i aromat.

Rożki z tortilli

Wśród najciekawszych pomysłów na takie wydarzenie jak kolacja dla gości można również wymienić zapiekane rożki z tortilli. W środku tortilli można umieścić bardzo zróżnicowane składniki, które są przede wszystkim zależne od indywidualnych preferencji i gustu. Na pewno sprawdzi się w tym przypadku mięso mielone wraz z serem oraz warzywami. Do tego warto przygotować aromatyczne sosy, które na pewno zasmakują wszystkim obecnych gościom. Zapiekane rożki z tortilli to danie, które powinno być podawane w ciepłej formie.

Mini pizze

Kolejnym fantastycznym pomysłem na kolacje dla gości z całą pewnością będą mini pizze. Mini pizze to wyroby, które występują w małych porcjach, dlatego można je przygotować z bardzo zróżnicowanych składników. Każda mini pizza może być złożona z innych elementów, dzięki czemu na pewno każdy gość wybierze dla siebie taki produkt, który będzie mu najbardziej odpowiadał. Na mini pizzach mogą się znajdować takie składniki jak pieczarki, szynka, oliwki oraz wiele innych. Natomiast obowiązkowym elementem jest sos pomidorowy oraz ser.

Smażony ryż

Smażony ryż z kurczakiem i warzywami to kolejne danie, które z powodzeniem można podać gościom podczas kolacji. Do smażonego ryżu można dodać bardzo zróżnicowane warzywa, zgodnie ze swoimi preferencjami. Na pewno w każdym przypadku będzie dobrze smakował. Ryż można przyprawić zarówno łagodnie, jak i ostro. Dlatego każdy wybierze dla siebie wersję, która będzie mu odpowiadała. Ta potrawa cieszy się bardzo dużą popularnością wśród wielu osób, dlatego na pewno zasmakuje wszystkim gościom podczas kolacji. Do ryżu można również dodać inne składniki, jeśli się takie preferuje.