pparty.pl

Moda, Uroda, Zdrowy styl życia

Lifestyle

Kurs tańca – jaki styl warto wybrać?

Taniec to wspaniały sposób na spędzanie wolnego czasu, dlatego wiele osób chętnie uczestniczy w popołudniowych zajęciach z ulubionego tańca. Jednak, aby móc w pełni czerpać radość z lekcji, trzeba wybrać styl, który będzie najbardziej odpowiadał danej osobie. Obecnie szkoły tańca oferują wiele ciekawych kursów dla osób w różnym wieku. A na jaki styl tańca warto się zdecydować?

Taniec towarzyski

Taniec towarzyski to świetny wybór dla osób, które poważnie podchodzą do lekcji tańca i chcą od podstaw nauczyć się danego stylu. Ponieważ tańce standardowe są trudne i trzeba poświęcić im dużo czasu, aby dobrze opanować wszystkie kroki i figury. Dodatkowo taniec towarzyski jest zwykle tańczony w parach, dlatego osoba planująca zapisać się na taki kurs powinna znaleźć sobie partnera, z którym będzie spędzała wiele godzin na parkiecie. Do tańców towarzyskich zalicza się głównie walc angielski, walc wiedeński, tango, foxtrot i quickstep. 

Tańce latynoamerykańskie

Zwolennicy bardziej swobodnego i zmysłowego tańca, mogą rozważyć zapisanie się na sambę, rumbę, jive’a, pasodoble lub cha-chę. Co ważne tego typu tańce wymagają również posiadania odpowiedniego stroju, który podkreśli sylwetkę i powabne ruchy. W tym celu warto zaopatrzyć się w dopasowane body sportowe z krótkim lub długim rękawem, do którego idealnie będą pasowały wygodne legginsy lub obszerna spódnica. Tańce latynoamerykańskie można również tańczyć w parach i jest to dobry sposób na zacieśnienie relacji z partnerem.

Taniec nowoczesny

Szukając dla siebie idealnego stylu tanecznego, można także zdecydować się na taniec nowoczesny, który pozwala na dowolne wyrażenie własnej osobowości. Taki rodzaj tańca obejmuje zarówno jazz, hip-hop, breakdance, jak i modern jazz czy dancehall. Wybierając taniec nowoczesny, nie trzeba się martwić o odpowiedni strój na zajęcia, ponieważ kursanci powinni się ubrać tak, aby było im wygodnie. Można zatem zamówić body sportowe, zwykły T-shirt, sukienkę, a nawet sportowy kombinezon. Jeśli jednak dana osoba chce się nauczyć skomplikowanych akrobacji i podnoszeń, to powinna zadbać o strój, który nie będzie jej w tym przeszkadzał.

Taniec brzucha czy pole dance?

Ciekawą alternatywą dla popularnych stylów tanecznych jest egzotyczny taniec brzucha, który wbrew pozorom jest również bardzo wymagający. W trakcie zajęć z tańca brzucha kursant opanuje ruchy, za pomocą których będzie mógł wprawić swoje ciało w charakterystyczne drżenie oraz nauczy się izolować poszczególne partie ciała. Kolejnym interesującym rodzajem tańca jest pole dance, czyli taniec na rurze, który wymaga użycia dużej siły fizycznej i posiadania niezwykłej elastyczności. Pole dance jest polecany osobom wygimnastykowanym i lubiącym duże wyzwania.

Przed podjęciem ostatecznej decyzji należy się zastanowić, w jakim celu dana osoba chce się zapisać na kurs tańca. Czy taniec ma być tylko formą rozrywki i sposobem wyrażenia siebie, czy nową pasją, z którą wiąże się ogromne nadzieje? Nie bez znaczenia będzie również konieczność znalezienia partnera lub opanowania skomplikowanych figur i akrobacji. Dlatego przed zapisaniem się na konkretny kurs, warto wziąć udział w zajęciach próbnych, by zweryfikować swoje aspiracje i predyspozycje.