pparty.pl

Moda, Uroda, Zdrowy styl życia

garderoba kapsułowa
Porady Uroda

Garderoba kapsułowa, czyli jak zawsze wyglądać dobrze

Tak zwana garderoba kapsułowa to szansa dla wielu kobiet, aby posiadać niewiele ubrań, a co za tym idzie nie ulegać modzie i konsumpcjonizmowi, a przy tym zawsze wyglądać z klasą i po prostu dobrze.

Co to jest kapsułowa garderoba?

Idea garderoby kapsułowej jest taka, aby wszystko do siebie pasowało. To oznacza, że wszystkie kolory ubrań muszą ze sobą współgrać. Tak samo fasony, kroje, odcienie. Elementy garderoby powinny być ze sobą łączone w dowolnej konfiguracji. Trzeba przyznać, że taki pomysł jest znakomity absolutnie pod wieloma względami. To nie tylko oszczędność dla kieszeni, brak poczucia ulegania modzie, ale też ochrona środowiska. Kupowanie ciągle nowych ubrań jest nieekonomiczne z wielu względów. Warto zatem zastanowić się nad zawartością swojej szafy, trzeba to dokładnie przemyśleć i podjąć pewne decyzje. Na pewno w szafie będzie mniej ubrań, ale będą one lepszej jakości. Dzięki garderobie kapsułowej kobieta już nigdy rano nie będzie zastanawiała się, co ma danego dnia na siebie włożyć.

Co wchodzi w jej skład?

Taka garderoba ma oczywiście swoje założenia, jednak tak naprawdę u każdej kobiety będzie wyglądała ona inaczej. Mówi się, że w szafie kobiety zawsze powinna być biała bluzka z kołnierzykiem. Taka bluzka, koszula, świetnie pasuje między innymi do jeansów, tworząc wspaniały nieformalny strój. Z drugiej strony biała koszula to świetny strój biznesowy, można ją połączyć z eleganckimi czarnymi bądź granatowymi spodniami albo spódnicą. Taka jest właśnie idea garderoby kapsułowej. Elementy harmonijnie łączą się ze sobą i wszystko ze sobą współgra. Ponadczasowe dżinsy również powinny wchodzić w skład garderoby. Eleganckie czarne czółenka, klasyczny sweter, czarna lub granatowa marynarka.

Udane zakupy

Wiele kobiet po powrocie z zakupów ma poczucie, że kupiły coś, co tak naprawdę do niczego im nie pasuje. Można oczywiście na zakupach zachwycić się jakąś bluzką czy spodniami, jednak trzeba zastanowić się, czy pasuje to do reszty posiadanych ubrań i jak w ten element będzie łączony z innymi. Taka refleksja na pewno pomoże uniknąć wielu rozczarowań i nieudanych zakupów. Trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że ubrania powinny być kupowane tylko w razie potrzeby. Nie powinno się kupować bluzki czy spódnicy albo apaszki, na pocieszenie pod wpływem chwilowych emocji. Takie zakupy zwykle miesiącami leżą w szafie, nieużywane. To niewłaściwa postawa. Lepiej zadbać o to, aby mieć pasujące do siebie ubrania na każdą okazję. To zdecydowanie lepszy wybór.

Zobacz także: