pparty.pl

Moda, Uroda, Zdrowy styl życia

Jak rozjaśnić włosy w domowych warunkach
Porady

Jak rozjaśnić włosy w domowych warunkach?

Jeśli chodzi Ci po głowie rozjaśnienie włosów w domu, musisz wiedzieć, że farby rozjaśniające mogą spowodować więcej szkód niż pożytku. W takim przypadku warto nie ryzykować, tylko oddać się w ręce profesjonalistów. Dla miłośniczek naturalnych sposobów rozjaśniania ciemnej czuprynki polecamy domowe rozjaśnianie włosów za pomocą kilku artykułów spożywczych. Z tego artykułu dowiesz się, jakie są naturalne sposoby na jaśniejszy kolor pasm oraz czym rozjaśnić włosy w domu.

Na czym polega naturalne rozjaśnianie włosów?

Zastanawiasz się na czym polega naturalne rozjaśnianie włosów? Już wyjaśniamy. Skuteczność tej metody zależy od wyjściowego koloru włosów. Jeśli nasze naturalne włosy nie są kruczoczarne, wszystkie ich odcienie w tonacji jasnego brązu lub ciemnego blondu możemy z powodzeniem rozjaśnić wykorzystując do tego celu naturalne substancje takie jak napar z rumianku, sok z cytryny czy miód. Zdecydowanie łatwiej i bezpieczniej dla włosów jest sięgnąć po naturalne metody rozjaśniania, ponieważ poza zmianą ich koloru, możemy się cieszyć zrewitalizowanymi pasmami na całej długości włosów.

Naturalne rozjaśnianie włosów sokiem z cytryny – domowe sposoby

Przygotowanie naturalnej mieszanki rozjaśniającej nie jest trudne. W celu rozjaśnienia włosów z wykorzystaniem cytryny, zaleca się przygotowanie mikstury składającej się z sześciu łyżeczek przegotowanej wody oraz soku wyciśniętego z jednej cytryny. Teraz nie pozostaje nic innego jak tylko rozpylenie roztworu na uprzednio umytych szamponem włosach. Po rozpyleniu, włosy zawijamy w ręcznik i zostawiamy na pół godziny, a po upływie tego czasu spłukujemy mieszankę letnią wodą.

Dla uzyskania intensywniejszego efektu, warto nasmarować włosy nierozcieńczonym sokiem cytryny, a następnie wystawić je na działanie promieni słonecznych na kilkanaście minut. Decydując się na tą metodę, pamiętajmy by nie dopuścić do kontaktu soku z powierzchnią skóry głowy, gdyż może doprowadzić do jej przesuszenia i uczucia świądu.

Jak rozjaśnić włosy naturalne miodem? Ratunek dla zniszczonych włosów

Proces rozjaśniania pasm miodem nie tylko zmienia ich kolor, ale także pozwala odżywić kondycję włosów. Przy jasnym blondzie i odcieniu jasnego brązu zaleca się przygotowanie mieszanki na bazie 2 łyżek miodu akacjowego i pół litra ciepłej wody, którą odstawia się aż do pojawienia charakterystycznej pianki. Następnie należy przez kilka minut płukać w niej włosy. Na koniec myjemy włosy szamponami miodowym, rumiankowym lub nagietkowym, które wzmacniają efekt rozjaśnienia. Lecznicze i odżywcze właściwości miodu akacjowego sprawiają, że włosy stają się miękkie w dotyku, odżywione i pełne blasku.

Napar z rumianku do rozjaśniania włosów

Już nasze babcie używały naparów ziołowych jako naturalnego rozjaśniacza do włosów. Do tego celu wykorzystywano przede wszystkim malwę, nagietek, kwiat lipy i rumianek. Jednak to ten ostatni jest sprawcą najbardziej pożądanych efektów, dlatego też tak licznie występuje w składzie płukanek rozjaśniających. Wystarczy dwie łyżeczki suszu zalać 1litrem  gorącej wody, a po ostygnięciu wypłukać umyte wcześniej włosy.

Naturalne rozjaśnianie włosów – sposób na ciemne włosy

Rozjaśniać włosy w domu nie jest tak trudne, jakby mogło się wydawać. Zastanawiasz się w jaki jeszcze sposób naturalnie rozjaśnić włosy? Mamy dla Ciebie jeszcze jeden patent! Aby bezpiecznie rozjaśnić włosy wystarczy wymieszać ze sobą 100ml wody utlenionej z 200ml ciepłej wody, przelać do butelki z atomizerem i taką mieszanką spryskać wilgotne włosy. Po 30 minutach możesz spłukać włosy letnią wodą i voila!

Teraz już wiesz, jak rozjaśnić włosy w domowych warunkach. A może masz swój własny sposób na przeprowadzenie  bezpiecznego zabiegu rozjaśniania? Dla zachowania witalności pasm, każda propozycja jest na wagę złota! 

Artykuł sponsorowany