pparty.pl

Moda, Uroda, Zdrowy styl życia

pasemka ukrywające siwe włosy
Uroda

Pasemka na siwe włosy – jak zachować młody wygląd

Wiele kobiet, które zauważyły na swojej głowie pierwsze siwe włosy, najczęściej zastanawia się, w jaki sposób je ukryć. I chociaż trzeba podkreślić fakt, że siwizna jest bardzo modna w tym sezonie, to jednak nie każda pani będzie czuła się w niej dobrze. Na szczęście istnieje wiele sposobów na to, jak ukryć pierwsze srebrne nitki we fryzurze.

Zobacz: Siwe włosy w młodym wieku

Poznaj najlepsze triki na siwe włosy! 

Siwe włosy mogą stać się naszą zmorą już koło 30 roku życia. Jednych dotyka to wcześniej, drugich później. Czasami ludzie po prostu nie zwracają na nie uwagi. Podejście to jest jak najbardziej godne naśladowania. Czasem niekoniecznie warto oszukiwać matkę naturę i na siłę maskować pierwsze oznaki starzenia. To, czym obdarza nas natura jest naprawdę piękne!

W dalszej części artykułu poznasz najlepsze triki na siwe włosy. Wiele z nich na pewno już znasz, inne mogą cię zaskoczyć! Sposobów tego typu jest naprawdę dużo. Warto wziąć pod uwagę fakt, że niekoniecznie każda metoda może działać równie korzystnie dla każdego. Jeżeli działania te nie przynoszą skutku, lub nie masz do nich zaufania, spróbuj udać się do specjalisty. Badając włos pod specjalistycznym mikroskopem, możemy nauczyć się o nim naprawdę dużo!

Koloryzacja na siwe włosy

Nie ma co ukrywać, że koloryzacja jest najlepszym sposobem na ukrycie siwych włosów. Trwała farba zaczyna wypłukiwać się z kosmyków dopiero po upływie miesiąca. Więc jak ukryć siwe włosy? Niestety, regularne farbowanie włosów może pogorszyć kondycję włosa. Trzeba pamiętać o tym, że tego typu zabiegi jak pasemka ukrywające siwe włosy, należy przeprowadzać wyłącznie w renomowanym salonie fryzjerskim, w którym korzysta się ze sprawdzonych, bezpiecznych kosmetyków. Niestety, wiele kobiet decyduje się na przeprowadzenie procesu koloryzacji w zaciszu własnego domu, co nigdy nie jest dobrym rozwiązaniem. Dostępne w sklepach farby do włosów nie mogą pochwalić się przyjaznym składem, co przekłada się na zniszczenie włosów.

Dobrym pomysłem są pasemka ukrywające siwe włosy. Najważniejszy jest dobór odpowiedniej farby, ponieważ nie wszystkie produkty dobrze radzą sobie z pokryciem siwizny. W przypadku kobiet o ciemnych włosach nawet pojedyncze srebrne nitki mogą być bardzo widoczne. Tutaj sprawdzi się mocno napigmentowana farba, która pokryje siwiznę.

Koloryzujący szampon na siwe włosy

Suchy szampon to produkt, który nie tylko fantastycznie odświeża fryzurę, ale także pozwala na zakamuflowanie siwych odrostów. Na rynku dostępne są zarówno produkty przeznaczone dla szatynek, jak i blondynek. Aby zastosować suchy szampon wystarczy spryskać nim włosy, a następnie delikatnie wetrzeć go palcami. Jeśli chodzi o ukrycie siwych włosów, efekt jest wręcz spektakularny, jedynym minusem jest fakt, że zanika po umyciu włosów.

Spreje na odrosty

Ostatnimi czasy największe światowe kosmetyczne marki wprowadziły spreje, dzięki którym kobiety mogą ukryć siwe pasemka. Ich opakowania zaopatrzone są w wygodny aplikator, dzięki czemu można dotrzeć do każdego siwego kosmetyka. Cena takiego sprayu wynosi maksymalnie 30 zł – a jego zaletą jest fakt, że wystarcza na kilka aplikacji. Niemniej jednak, także i tutaj efekt nie jest długotrwały – zazwyczaj trwa zaledwie do pierwszego umycia włosów. Podobnym działaniem może wykazać się mascara, którą również warto wypróbować.

Jak ukryć siwe włosy? Podsumowując, siwienie włosów jest procesem zupełnie naturalnym, którego nie da się ominąć. Wszystko dlatego, że z wiekiem komórki, które produkują melaninę odpowiedzialną za barwę włosa, stają się zdecydowanie mniej aktywne. Stąd też na głowie zaczynają pojawiać się pierwsze siwe włosy – czyli pasma, które nie zawierają odpowiedniej ilości pigmentu.

jak ukryć siwe włosy

Badania wykazały, że na przyspieszenie procesu siwienia wpływa także palenie tytoniu, nadmierny stres, czynniki genetyczne, a także nadmierna ekspozycja włosów na słońce. Dlatego, aby maksymalnie opóźnić ten proces, należy stosować odpowiednią pielęgnację i prowadzić higieniczny tryb życia. Źródłem inspiracji może być między innymi prasa kobieca i lifestylowa.

Ciemne siwe odrosty to nie koniec świata!

Odrosty to nie zawsze jasne pasma włosów. W zależności od naturalnego koloru, mogą one przyjmować różne barwy. Kobiety zmagające się z tym tematem często są już po prostu wykończone. W końcu kto z nas lubi poświęcać tyle czasu i pieniędzy na same odrosty. Zamiast farbowania, możesz wypróbować metody, które udało nam się wyżej opisać. Może akurat okażą się idealnym rozwiązaniem dla ciebie. Ciemne siwe odrosty da się polubić!

Siwe włosy mogą cię zaskoczyć!

Siwe włosy lubią płatać nam figle. Po pierwsze, nigdy nie możemy być pewni, kiedy nas dopadną. Duża rolę odgrywa tutaj sam stres. Osoby, które mają go w życiu naprawdę dużo, mogą zacząć siwieć już koło 20 roku życia. Nie życzymy nikomu takich sytuacji. Warto dbać o to, aby w życiu stres nie pojawiał się zbyt często. Dbajmy więc o swoje zdrowie psychiczne i fizyczne. Jest to najlepsza droga do zachowania najlepszej kondycji na długie lata.