pparty.pl

Moda, Uroda, Zdrowy styl życia

paleta cieni matowych
Makijaż Uroda

Makijaż pod kontrolą – paleta cieni matowych kontra połyskujące oko

Wiele kobiet zdaje sobie sprawę z siły makijażu – w niektórych przypadkach może wywrzeć spore wrażenie, a w innych skutecznie zniechęcić do danej osoby. Podkreślanie urody może zachodzić na różne sposoby – malowanie ust szminką, konturowanie twarzy, czy krycie niedoskonałości za pomocą pudru i podkładu, nie jest kobietom obce. Zdaje się jednak, że oczy mówią najwięcej – i to właśnie do nich przykłada się szczególną wagę podczas wykonywania makijażu.

Mat – tylko na dzień?

W niektórych kręgach utarło się przekonanie, że paleta cieni matowych jest przeznaczona głównie do wykonywania delikatnych, codziennych makijaży. Mat kojarzony jest często z kolorami nude, naturalnością i tzw. „no make-up” look. Nie warto jednak kierować się takimi stereotypami, gdyż matowe kolory mają znacznie więcej do zaoferowania niż mogłoby się wydawać. Używanie ciemnych kolorów bez połysku (np. szary, czarny, granatowy) może stworzyć mocny makijaż, którego nie powstydziłaby się gwiazda rocka. Wszelkiego rodzaju smokey eyes lub zwyczajne podkreślenie czernią dołu oka dodaje pazura, który zdecydowanie nie jest typową cechą dziennych makijaży. Poza tym, odważne kolory pastelowe lub neonowe w wersji matowej to idealny pomysł na szalony, wakacyjny makijaż. Lato jest porą roku, która wyróżnia się orzeźwieniem, radością i kolorami – także w kosmetyce. Bez względu na wiek, gust oraz miejsce pracy, warto posiadać w swojej kosmetyczce paletę matowych cieni do powiek. Sprawdzają się w biurze, na imprezie, podczas koncertu, na ważnym spotkaniu, a także w najbardziej zwyczajny dzień.

Odważnie, czyli z błyskiem – cienie do powiek, które widać z daleka

Drobinki, metaliczne kolory, połysk oraz nawiązanie do ery disco – to wyróżnia połyskujące cienie do powiek, które najczęściej są wybierane na specjalne okazje. Nierzadko bywają elementem makijażu scenicznego, który zazwyczaj wymaga wyrazistości i trwałości. Szczególnie dobrze prezentują się z sylwestrowymi kreacjami, jednak nie są zarezerwowane tylko dla wyjątkowych uroczystości. Choć codzienny makijaż może wyglądać komicznie ze zbyt dużą dawką brokatu i połysku, delikatne drobinki w kremowym lub brązowym kolorze mogą znacznie rozjaśnić twarz bez efektu sztuczności. Zdaje się, że i połysk można wykorzystać w wersji minimalistycznej, zadowalając fanki naturalnego wyglądu.

Matowe podkreślenie oka czy odrobina blasku? Dopasowanie makijażu do sytuacji nie wymaga sztywnych zasad. Cienie do powiek są uniwersalnym narzędziem, podkreślającym to, czego oczekuje kobieta, by czuć się dobrze we własnej skórze.