pparty.pl

Moda, Uroda, Zdrowy styl życia

laminowanie włosów opinie
Lifestyle Uroda

Laminowanie włosów – zabieg mający świetne opinie

Co jakiś czas w blogosferze, ale też w kosmetyce i fryzjerstwie, pojawiają się nowe sposoby pielęgnacji włosów. Nic dziwnego, ponieważ obecne trendy, zwłaszcza koloryzacja, powodują, że wiele osób ma zniszczone włosy i szuka skutecznych sposobów na poprawienie ich stanu oraz wyglądu. Pożądane są zaś metody nie tylko skuteczne, ale też łatwe w zastosowaniu, niewymagające wiele czasu i najlepiej naturalne – to ostatnie jest ważne dla coraz większej liczby osób. Świetnie na oczekiwania te odpowiada laminowanie włosów opinie na temat którego nie pozostawiają wątpliwości co do tego, że jest to znakomity zabieg. W dodatku można go przeprowadzić samodzielnie, w domu, z wykorzystaniem produktów, jakie zwykle ma się pod ręką!

Na czym polega laminowanie?

Pojęcie to znane jest z wielu dziedzin, oznacza powlekanie czegoś ochronnym materiałem. Zwykle laminuje się folią, zaś w przypadku włosów chodzi o nałożenie na nie maski z żelatyną. Doraźnie poprawia to stan włosów, ale też w pewnym stopniu je odbudowuje, a także tworzy swojego rodzaju, oczywiście niewidoczny film, zabezpieczając je przed utratą nawilżenia i uszkodzeniami. Sekretem są proteiny, które odpowiadają za taki efekt, ale wiążą się z tym dwa fakty. Po pierwsze, nie wszystkie włosy dobrze reagują na proteiny, dlatego nie u każdego zabieg ten przyniesie oczekiwane rezultaty. Zanim więc przystąpi się do jego wykonania, warto zastanowić się, czy włosy do tej pory dobrze reagowały na proteinowe odżywki czy maski albo poznać ich porowatość – informacje na ten temat można bez trudu znaleźć w internecie. Po drugie, włosy mogą ulec przeproteinowaniu, dlatego laminowania nie można wykonywać zbyt często. Najlepiej nie robić tego częściej niż co 3 tygodnie, choć zwykle potrzebny jest jeszcze dłuższy czas między kolejnymi zabiegami. Przeproteinowanie może być paradoksalnie jeszcze gorsze niż niedobór tych składników – spowodować wysuszenie włosów, a nawet ich zniszczenie!

Jak wykonać laminowanie?

Korzystając z popularności tego zabiegu, niektóre firmy zdecydowały się wypuścić na rynek gotowe maski do laminowania, które są pozbawione charakterystycznego zapachu żelatyny, a także są gotowe do użycia, więc chętnie wybierają je osoby mocno zajęte. Zwykle maski takie mają formę saszetek. Jeśli jednak ma się czas, warto przyrządzić laminat samemu, gdyż jest to tańsze, a przy tym można użyć ulubionej maski. Wystarczy rozpuścić łyżkę żelatyny w 3 łyżkach ciepłej wody, następnie zmieszać z większą ilością wybranej maski i zaaplikować na umyte, wilgotne włosy, najlepiej na 45 minut.