pparty.pl

Moda, Uroda, Zdrowy styl życia

grzywka curtain bangs
Uroda

Komu pasuje grzywka curtain bangs?

W ostatnich latach bardzo dużą popularnością cieszy się grzywka curtain bangs. Jest nie tylko kobieca i zmysłowa, ale również bardzo uwodzicielska. Nic więc dziwnego, że wiele kobiet wybiera taką fryzurę.

Zalety grzywki curtain bangs

Jeżeli chodzi o ten sezon to śmiało można powiedzieć, że jest to jeden z największych trendów fryzjerskich. U kobiet, którym zależy na złagodzeniu rysów lub wysmukleniu twarzy sprawdzi się fenomenalnie. Należy jednak pamiętać, że nie wszystkie kobiety wyglądają w niej korzystnie. Wszystko uzależnione jest od typu urody, dlatego taka grzywka nie będzie się dobrze prezentować u wszystkich. Warto jednak spróbować ją zrobić i zobaczyć jak będziemy wyglądać. Może się okazać, że przypadnie ci do gustu i ją kompletnie pokochasz. Trzeba przyznać, że wiele jest zalet noszenia curtain bangs. Grzywka świetnie kamufluje mankamenty urody, a do tego idealnie podkreśla kobiece piękno. Warto także dodać, że buzia wygląda na smuklejszą, ponieważ curtain bangs opada po obu stronach twarzy. U kobiet z okrągłą twarzą taka grzywka sprawdzi się fenomenalnie. Warto zwrócić uwagę na fakt, że z noszenia grzywki curtain bangs powinny stanowczo zrezygnować kobiety o pociągłej twarzy. Optycznie skracająca grzywka w stylu blunt będzie w takiej sytuacji dużo lepszym rozwiązaniem.

Wybór fryzury

U kobiet z mocnymi rysami z kolei lepiej pasować będzie grzywka curtain bangs. Można w ten sposób złagodzić szerokie czoło oraz masywną żuchwę. Wypukłość kości policzkowych będzie też idealnie podkreślona. Włosy wyglądają na gęstsze, ponieważ jest to efekt specyficznego sposobu strzyżenia i konstrukcji grzywki curtain bangs. Nie wszyscy jednak wiedzą, jak należy ją układać. Należy pamiętać, że źle ułożona grzywka popsuje cały efekt, dlatego warto temu poświęcić chwilę i się naprawdę przyłożyć. Połączenie grzywki z długimi włosami jest z pewnością najpopularniejszym rozwiązaniem. Warto jednak dodać, że z krótszymi włosami również curtain bangs prezentuje się świetnie. W przypadku takiej fryzury można zapomnieć o zasadzie, która mówi o tym, że przedziałek powinien być dokładnie na środku głowy. Wystarczy tak naprawdę odpowiednio wymodelować grzywkę. Strzyżenie jednak lepiej powierzyć profesjonaliście, ponieważ grzywka musi mieć właściwy kształt.

Jak ułożyć grzywkę curtain bangs?

Najlepiej korzystać z usług sprawdzonych i renomowanych fryzjerów, którzy wiele lat działają na rynku i cieszą się dobrą opinią. Na świeżo umytych i jeszcze wilgotnych włosach można uzyskać najlepszy efekt modelowania. Warto zwrócić uwagę na fakt, że nie ma znaczenia, czy najpierw wymodelujesz grzywkę, czy może resztę włosów. Przed przystąpieniem do stylizowania należy zwilżyć włosy, ponieważ grzywka musi być wilgotna. Na początku trzeba wydzielić grzywkę, a resztę włosów odseparować. Do układania włosów najlepiej użyć termoochronnego lakieru. Przy pomocy grzebienia z szeroko rozstawionymi zębami należy rozprowadzić kosmetyk równomiernie. Włosy można wysuszyć ciepłym strumieniem suszarki. Ważne, żeby strumień powietrza nie był zbyt gorący, ponieważ wpłynie to negatywnie na stan włosów. Suszyć należy do końca, ale trzeba uważać, żeby nie przegrzać włosów.