pparty.pl

Moda, Uroda, Zdrowy styl życia

jaki szampon koloryzujący pokryje siwe włosy
Uroda

Jakie szampony koloryzujące pokryją siwe włosy?

‍Czy zauważyłeś pierwsze siwe włosy i chciałbyś je ukryć, ale nie chcesz używać trwałej farby do włosów? Rozwiązaniem mogą być szampony koloryzujące. W tym artykule przyjrzymy się, jakie szampony koloryzujące pokryją siwe włosy najefektywniej.

Działanie szamponów koloryzujących

Zanim dowiemy się, jakie szampony koloryzujące pokryją siwe włosy najlepiej, zrozumiejmy najpierw, jak taki produkt działa. Szampon koloryzujący, często nazywany szamponetką, służy jako alternatywa dla trwałej farby do włosów. Nie farbuje włosów na stałe – kolor zmywa się po kilku myciach.

Czas trwania koloryzacji zależy od konkretnego produktu i typu włosów. Według producentów, niektóre szampony mogą zmieniać kolor włosów nawet na 3 tygodnie, podczas gdy inne zmywają się po tygodniu.

Szampon koloryzujący różni się od trwałej farby przede wszystkim tym, że nie zawiera amoniaku, więc nie niszczy i nie obciąża tak włosów.

Czy szampon koloryzujący pokryje siwe włosy?

Zasada mówi, że jeśli siwe włosy stanowią nie więcej niż 30% wszystkich kosmyków, szampon koloryzujący powinien je częściowo pokryć. W ten sposób stają się mniej widoczne wśród innych włosów.

Jednakże szampony koloryzujące nie sprawdzą się dla osób, które mają dużo siwych włosów, na przykład grube pojedyncze pasma. Wówczas taki szampon może okazać się zbyt delikatny.

Wybór szamponu koloryzującego

Szampon koloryzujący nie daje tak spektakularnych efektów, jak trwała farba. Nie rozjaśni kosmyków ani nie sprawi, że nagle z ciemnych kosmyków przejdziemy do rudy czy czerwonego odcienia. Wybieramy go 1-2 tony ciemniejszy lub jaśniejszy od naszego naturalnego odcienia.

Najlepiej jest wybrać szampon, który podkreśla naturalny kolor włosów i wydobywa z nich głębię, a także maskuje pierwsze siwe kosmyki. Należy jednak pamiętać, żeby nie nakładać szamponu koloryzującego na inną farbę lub rozjaśniacz, bo mogą powstać plamy.

Ranking szamponów koloryzujących

Jeżeli szukasz szamponu, który pokryje pierwsze siwe kosmyki, zerknij poniżej. Znajdziecie tam szampony, które świetnie poradzą sobie z tym zadaniem i będą bezpieczne dla włosów.

Jak stosować szampon koloryzujący?

Aby pokryć siwe włosy szamponem koloryzującym, musisz wiedzieć, jak to zrobić. Przed nałożeniem szamponu nie myj włosów. Szampon koloryzujący nakładaj tak, jak farbę – równomiernie na każdą partię włosów.

Jeżeli masz sporo siwych włosów, możesz przetrzymać szampon na włosach nieco dłużej. Zazwyczaj producent zaleca około 20 minut, ale śmiało można trzymać nawet 40 minut. Kup odpowiednią ilość produktu – na krótkie włosy wystarczy jedna saszetka, na średnie dwie, a na długie nawet trzy lub cztery.

Podsumowanie

Szampon koloryzujący to świetny sposób na odświeżenie koloru na włosach. Pamiętaj jednak, że nie rozjaśni włosów ani nie pokryje siwych tak dobrze, jak trwała farba. Najlepiej sprawdzi się u osób, które mają pojedyncze siwe kosmyki. Jeżeli masz więcej siwych włosów, być może będziesz musiał użyć farby.

A jakie są twoje doświadczenia z pokrywaniem siwych włosów szamponem koloryzującym? Podziel się nimi w komentarzach!