pparty.pl

Moda, Uroda, Zdrowy styl życia

objawy niedoboru witaminy d
Zdrowie

Jakie są objawy niedoboru witaminy D?

W obecnych czasach coraz więcej osób zmaga się z niedoborem witaminy D3. Warto dowiedzieć się na ten temat nieco więcej, a także dowiedzieć się jakie są objawy niedoboru witaminy D w organizmie człowieka, a także jej pozytywnym wpływem na ciało.

Powtarzające się zmęczenie

Wśród głównych objawów niedoboru witaminy D3 w organizmie człowieka można wskazać przede wszystkim zmęczenie, a także uczucie fizycznego wyczerpania. W przypadku braku energii oraz bardzo szybkiego męczenia się warto wykonać podstawowe badania krwi, a w tym badania poziomu witaminy D3. Dzięki rozpoczęciu zażywania tej substancji możliwe jest zminimalizowanie uczucia zmęczenia, które może być także związane ze słabym samopoczuciem ogólnym.

Sprawdź również pomysły na letnie stylizacje

Częste infekcje

Kolejnym objawem niedoboru witaminy D3 w ciele człowieka mogą być częste infekcje. Witamina D3 w pozytywny sposób wpływa na funkcjonowanie układu odpornościowego, dlatego jest polecana na jego wzmocnienie. Dzięki odpowiedniemu poziomowi witaminy D3 organizm w skuteczny sposób może zwalczać chorobotwórcze patogeny, takie jak bakterie i wirusy. Jeśli witaminy D3 jest w ciele człowieka zbyt mało to często się on przeziębia, a także choruje na infekcje górnych dróg oddechowych. Warto o tym pomyśleć.

objawy niedoboru witaminy d

Bóle kości i pleców w każdym wieku

Główne objawy niedoboru witaminy D3 to także bóle kości i pleców, które bywają bardzo nieprzyjemne. Witamina D ma bardzo duży wpływ na prawidłowy rozwój kości oraz stawów. Niedobór witaminy D może utrudniać także wchłanianie się fosforu oraz wapnia. Bardzo często w takich przypadkach pojawiają się również bóle pleców. Jeśli człowiek zmaga się z nawracającymi dolegliwościami bólowymi ze strony kości i pleców to powinien wykonać badania poziomu witaminy D3 w organizmie.

Objawy niedoboru witaminy D czyli wypadanie włosów

Brak witaminy D często jest związany związany w pośredni sposób z nadmiernym wypadaniem włosów. W obecnych czasach wypadanie włosów jest bardzo częste i może się wiązać z różnymi aspektami życia. Jednak w przypadku zmagania się z tego rodzaju problemami warto włączyć do swojego codziennego jadłospisu suplementację witaminą D3. Brak istotnych dla zdrowia witamin może upośledzać wzrost włosów.

Bóle mięśni

Ciężki niedobór witaminy D3 może się także wiązać z bólami mięśni. Oprócz tego mogą pojawiać się problemy związane z brakiem regeneracji mięśni po treningu. Także towarzyszą temu problemy z utratą masy mięśniowej, która najczęściej nie jest pożądana. Pacjenci, którzy zmagają się z chronicznymi bólami mięśni, bardzo często mają w organizmie zbyt mały poziom witaminy D. Dlatego też powinni ją w skuteczny sposób uzupełniać.

Objawy niedoboru witaminy D czyli depresja

W długoterminowej perspektywie niedobór witaminy D3 w ciele człowieka może wiązać się także ze zwiększonym ryzykiem pojawienia się depresji. Witamina D3 wpływa na poziom serotoniny, a także dopaminy w mózgu. Zmiany w poziomie poszczególnych hormonów mogą powodować pogarszanie się nastroju, a także depresję oraz nerwicę, które ciężko pokonać. W przypadku odczuwania niekorzystnych objawów ze strony układu nerwowego warto skonsultować się z lekarzem oraz wykonać podstawowe badania.

Przeczytaj też https://pparty.pl/najlepsze-sposoby-na-szybki-porost-wlosow/