pparty.pl

Moda, Uroda, Zdrowy styl życia

Jak poprawić kondycję włosów
Uroda

Jak poprawić kondycję włosów farbowanych?

Chęć zmiany swojego imagu poprzez farbowanie włosów zyskuje coraz więcej zwolenników. Zarówno kobiety, jak i mężczyźni nie mają żadnych obaw przed zmianą koloru fryzury. Niestety częsta koloryzacja obciąża strukturę włosów, przyczyniając się do ich złej kondycji. Wpływ na to mają nie tylko geny, lecz jakość używanych preparatów oraz częstotliwość farbowania. Nie znaczy to jednak, że nie można temu zaradzić. Skorzystanie z fachowej porady specjalistów pozwoli na zniwelowanie tych objawów.

Wpływ koloryzacji na strukturę włosów

Decydując się na samodzielne wykonanie koloryzacji, należy dokładnie zapoznać się ze składem preparatu. Najlepiej unikać farb z amoniakiem, niklem oraz rezorcyną. Takimi preparatami farbowanie włosów jest szkodliwe. Są to substancje, które wywołują silne działanie podrażniające skóry głowy. Ponadto negatywnie wpływają na naturalne sebum, które z kolei nawilża i natłuszcza włosy. W wyniku działania szkodliwych związków stają się one wówczas zbyt suche, łamliwe i zaczynają nadmiernie wypadać. Decydując się po raz pierwszy na koloryzację włosów, stajemy przed ogromnym dylematem. Wątpliwości jest zawsze dużo. Jednak kluczowe pytanie nurtuje wszystkich. Czy farbowanie niszczy włosy? Bez względu na sposób koloryzacji należy zaniechać częstych farbowań. Istotną kwestią jest również sposób pielęgnacji włosów  po zabiegu. Zdecydowanie należy unikać suszarek, prostownic oraz lokówek. Warto sięgnąć po naturalne kosmetyki, które wzmocnią strukturę włosów i przywrócą im jedwabistość oraz blask.

Poprawa kondycji włosów 

Zła kondycja włosów wynikająca z częstego farbowania wymaga specjalistycznej porady. Bezinwazyjne zabiegi trychologiczne w gabinecie  https://trycholog-torun.pl dobierane są indywidualnie do każdego klienta. Na podstawie przeprowadzonych szczegółowych badań można skutecznie zwalczyć:

  • wypadanie włosów,
  • łysienie,
  • łojotok skóry głowy, 
  • łojotokowe zapalenie skóry głowy,
  • zapalenie mieszków włosowych.

W wyniku połączenia kuracji bogatych w najwyższej jakości składniki aktywne można włosom przywrócić blask i połysk. Nadać objętości oraz witalności nawet bardzo zniszczonym włosom. Odpowiednio dobrana terapia zapobiegnie ich wypadaniu i łamliwości. Profesjonalny sprzęt przy użyciu najnowszych technologii umożliwi zdiagnozowanie przyczyny wypadania włosów i dobranie właściwej terapii. Zabiegi oparte są one na działaniu witamin, aminokwasów, czarnego kawioru oraz czarnej perły. Dzięki temu szybko nastąpi oczyszczenie skóry głowy z toksyn, odbudowa struktury pojedynczych pasm oraz złagodzenie podrażnionych miejsca w wyniku farbowania włosów.