pparty.pl

Moda, Uroda, Zdrowy styl życia

co zrobić żeby szminka się trzymała
Makijaż Uroda

Co zrobić żeby szminka się trzymała na ustach?

Usta to centralna część naszej twarzy. Jeżeli są pomalowane to przyciągają wzrok oraz sprawiają, że twarz wygląda bardziej wyrazisto. Natomiast część kobiet ma problem z rozmazywaniem się szminki. A większość z nas marzy, by makijaż utrzymywał się cały dzień w nienagannym stanie. Zatem, co zrobić żeby szminka się trzymała cały dzień?

Nawilżenie ust

Dobre nawilżenie ust to podstawa, by szminka się trzymała dłużej niż godzinę. Ważne jest, by robić regularny peeling ust. Dzięki niemu pozbędziemy się martwego naskórka, wyrównamy koloryt ust oraz je nawilżymy. Peeling można kupić gotowy w drogeriach labo zrobić go samemu w domu. Najłatwiej jest wymieszać miód z cukrem i powstałą mieszankę nałożyć na usta, delikatnie je masując. Miód można pozostawić na ustach przez kilka minut. Taki peeling można również wykonać szczoteczką do zębów. Na szczoteczkę można dodatkowo nałożyć niewielką ilość maści z witaminą a albo wazeliną, która dodatkowo zregeneruje wysuszone usta. Jednak peeling nie może być wykonywany zbyt często – wystarczy 1-2 razy w tygodniu. Szczególnie w okresie jesienno-zimowym należy pamiętać, by przed wyjściem z domu nawilżać usta pomadką albo naturalnym kremem. Pomadka powinna posiadać także filtr UV, który chroni usta przed szkodliwymi promieniami słonecznymi.

Rodzaje szminki

Na rynku jest duży wybór szminek. Obecnie bardzo popularne są matowe, które zazwyczaj długo utrzymują się na ustach bez żadnych poprawek. Mamy do wyboru także szminki o wykończeniu satynowym ora o przedłużonej trwałości. Te ostatnie mają w sowim składzie krzem, a on z kolei stanowi warstwę ochronną. Natomiast niezależnie od wybory przed użyciem konkretnej szminki warto najpierw użyć konturówki. To ona sprawia, że szminka dłużej trzyma się na ustach i nadaje jej nieco intensywniejszego koloru. Ważne, by konturówka była w kolorze jak najbardziej zbliżonym do kolor szminki. W innym przypadku uzyskamy efekt przerysowany, ponieważ konturówka będzie się odznaczać od szminki.

Nadmiar szminki

Istnieją też pewne tricki, które sprawiają, że szminka jeszcze dłużej utrzyma się na ustach. Jednym z nich jest zebranie jej nadmiaru z ust za pomocą chusteczki higienicznej. Chusteczkę należy delikatnie przyłożyć i docisnąć do ust. Następnie można delikatnie przypudrować usta zwykłym pudrem transparentnym. Puder dodatkowo utrwali szminkę na wiele godzin. Po nałożeniu szminki należy się powtrzymać przed zaciskaniem ust, oczywiście tylko przez kilka minut. Zaciśnięte usta sprawiają, że pigment nie ma jak się wchłonąć, a to zmniejsza trwałość pomadki.